Tuzla ilçesindeki yangın yürekleri ağıza getirdi

23

İstanbul ilinde yer alan Tuzla ilçesindeki bir polyester fabrikası içinde meydana gelen yangın yürekleri ağza getirmiş oldu. Can kaybının yaşanmış olmamasına karşın, yangın güçlük ile kontrol altına alınabildi.

Sabah çok erken saatlere doğru, Orhanlı Deri Organize Sanayi Bölgesinde yer alan Deri Yan Sanayi Sitesi içerisindeki bir tane fabrikada meydana gelen yangın yürekleri ağza getirmiş oldu.

Yangından dolayı olayın gerçekleştiği yere Tuzla ilçesiyle birlikte çevrede yer alan öteki ilçelerden de çok fazla sayıda itfaiye ekipleri yönlendirildi. Yangından dolayı fabrika binası içerisinde bir tane de güçlü bir patlama gerçekleşti. Fabrika içerisinde yer alan bir tane tankın patladığı açıklandı. Söz konusu bu patlamanın da etkisi ile tanktan kopmuş olan parçalar etrafla beraber yakında yer alan ormanlık alana sıçramış oldu. Patlama esnasında iki tane itfaiye erinin yaralandığı açıklandı. Çok büyük bir alan üstüne kurulmuş fabrika içerisindeki yangın fabrikanın otoparkında yer alan arabalara da sıçradı.

Rüzgardan dolayı da yangına güçlük ile müdahalede bulunan itfaiye ekipleri, çok yoğun bir gayret göstermekte. İtfaiye erleri, rüzgardan dolayı güçlükle müdahale etmiş oldukları yangını kısmi bir şekilde kontrol altına almayı başarmış oldu.

Söndürme ile alakalı çalışmaların sürdüğü yangının çıkış sebebi de araştırılmakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.