Ak Parti içerisindeki istifalar sürdü

32

Ahmet Davutoğlu’nun AK Parti üyeliği ile alakalı istifasını açıklamasının sonrasında partide yeni istifalar gelmeye başladı.

Geçmiş dönemlerde Başbakanlık yapan Ahmet Davutoğlu’nun istifasını duyurmasının hemen sonrasında ihracı konusunda bir istek yapılan eski AK Parti’nin Genel Başkan Yardımcısı görevini yapmış olan Selçuk Özdağ, eski Sakarya’nın Milletvekili ile birlikte Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı görevini yapan Ayhan Sefer Üstün, eski İstanbul Milletvekili olarak tanınan Abdullah Başçı, eski İstanbul İl Başkanı olarak tanınan Selim Temurci’yle beraber eski Ankara İl Başkanı olarak tanınan Nedim Yamalı da partiden istifa ettiklerini açıkça duyurdu.

Bu söz konusu istifalardan sonrasında ise istifalar aralıksız olarak devam etti. Geçtiğimiz AK Partinin 24. dönemde milletvekilliğini yapan Feramüz Üstün ile birlikte kurucular arasındaki Şişli Teşkilat Başkanı görevinde buluna nAhmet Müfit Cengiz de sosyal medya hesapları üzerinden istifa etmiş oldukları konusunda duyuru yaparken bugün ise eski Konya milletvekilliğini yapmış Ömer Ünal ve Ağrı’dan eski Milletvekilleri arasındaki Cesim Gökçe ise AK Parti’den e-devlet üstünden istifa ettiklerini duyurdu.

Bu söz konusu istifaların hemen sonrasında da Ahmet Davutoğlu’nun partiyle alakalı çalışmaları hızlandırmış olduğu ve 2 ay içinde de partiyi kuracak olduğu ileri sürüldü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.