Yeşil reçete çetesine operasyon

25

Bursa ili merkez olmak üzere 9 farklı il içerisinde gerçekleştirilen operasyon kapsamında, yeşil reçete ile satışı gerçekleştirilen ilaçları, üretici şirketlerden; ”ihraç edecek oldukları” yalanı ile alarak piyasaya sürmüş olan, arasında iş adamlarının da yer aldığı 20 tane şüpheli gözaltına alınmış bir durumda. Operasyon kapsamında 430.000 tane ilaç ele geçirilmiş oldu. Ele geçirilmiş olan ilaçların sayılarının, Türkiye’nin tamamında bir defa da ele geçirilmiş olan en yüksek rakam olduğu açık bir şekilde ifade edildi.

Bursa İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı bulunan Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi Müdürlüğündeki ekipler, haziran ayı içerisinde yeşil reçeteye tabi durumda bulunan 235.000 tane ilaç ele geçirmiş oldu. Narkotik polis ekipleri, operasyonun hemen sonrasında ise Mustafakemalpaşa Cumhuriyet Başsavcısı’ndan aldıkları talimat ile soruşturmayı derinleştirme konusunda bir karar aldı.

Yaklaşık olarak üç ay boyunca devam eden teknik ile birlikte fiziki takibin sonrasında ise operasyonla ilgili olarak düğmeye basmış oldu. Polis ekipleri, Bursa il merkezli gerçekleşen operasyonda Samsun iliyle birlikte Karaman ili, Erzurum ili, İstanbul ili, Eskişehir ili, Van ili, Balıkesir ili ve Adana ilinde tespit edilen adreslere eş zamanlı bir şekilde baskın gerçekleştirdi. Operasyon esnasında, aralarında iş adamlarının da yer aldığı 20 tane şüpheli şahıs gözaltına alınırken, yeşil reçete ile satışı gerçekleştirilen 430.000 tane de ilaç ele geçirilmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.