Zengin olma konusundaki hayalleri mağarada bitti

31

Kütahya ilinde yer alan Emet ilçesi içerisinde, bir tane mağarada içi tamamen altınla dolu olduğunu ileri sürdükleri lahit mezarı aramaya başlayan 4 tane şüpheli şahıs, kaçak bir şekilde kazı yaptığı esnada suçüstü bir şekile yakalandı.

İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Düşecek köyüne yakın bir bölgede yer alan Gökbel bölgesindeki bir mağaranın içinde şüpheli şahısların yer aldığı ihbarından sonra hızlı bir şekilde harekete geçti. Mağaraya özel bir operasyon gerçekleştiren ekipler, kaçak bir şekilde kazı gerçekleştiren Ç. Ş ile birlikte M. A. A, C. Ö ve S. Ç.’yi suçüstü bir şekilde yakalandı.

Şüpheli şahısların define arama esnasında kullanmakta oldukları cinsi tespit edilememiş olan 2 tane dinamit lokumu ile birlikte 1 tane jeneratör, 1 tane kırıcı ve delici matkapın yanı sıra dinamiti patlatabilmek amacıyla 100 metre uzunluğa sahip kablo ele geçirilmiş oldu. Gözaltına alınmış olan şüpheli şahıslar daha sonrasında ise ekipler tarafından İlçe Jandarma Komutanlığına götürüldü.

Ele geçirilmiş olan dinamitler de jandarma bomba uzmanları tarafından kontrollü bir biçimde patlatılıp imha edildi. Şüpheli şahısların içi altınlarla dolu bir lahit mezar aramakta oldukları bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.