Eylem büyümeye başladı

28

Çocuklarının dağa kaçırılması konusunda HDP’yi sorumlu tutup, 3 Eylül tarihi içerisinde HDP İl Başkanlığı binasının hemen önüne gelmiş bulunan annelerden Fevziye Çetinkaya ile birlikte Remziye Akkoyun ve de Ayşegül Biçer’in başlatmış oldukları bu oturma eylemine katılımlar aralıksız olarak devam ediyor. Diyarbakır ilinin merkezinde yer alan Sur ilçesi içerisinden baba Süleyman Aydın’la birlikte İstanbul ilinden anne Saliha ile beraber baba Salim Edizer de çocuklarının dağa kaçırılması konusunda HDP’nin aracı bir konumda yer aldığını ileri sürerek oturma eylemine katılmaya başladı.

Sur ilçesi içerisinden oturma eylemine katılım gerçekleştiren baba Aydın, yapmış olduğu özel açıklama içinde, oğlu Özkan’ın 4 sene öncesinde 15 yaşında olduğu dönemde dağa kaçırılmış olduğunu ifade etti. Aydın, akşam olduğunda eve geri dönmemesinin üstüne yapmış oldukları araştırmada oğlunun terör örgütü mensupları tarafından dağa kaçırılmış olduğu bilgisine ulaştıklarını, bu durumu ise polis ekiplerine bildirdiklerini ifade etti.

Lice içerisine kaçırılarak götürülmüş olabileceği şeklinde almış olduğu duyumun ardından yola çıkmış olduğunu ifade eden Aydın; ”Minibüse binerek hemen Lice ilçesine gittim. Örgüte mensup kişiler; ”Evet senin oğlun burda.” şeklinde konuştum. ‘Oğlumu bana geri verin, ne işi var onun burda?’ şeklinde sordum. Teröristlerin benim oğlumun farklı bir yere yollandığını ifade ederek, zorluk çıkartmalarının sonrasında ordan ayrıldım.” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.