O iddialar İBB Tarafından yalanlandı

37

AK Parti dönemi içerisinde kiralaması yapılan ve ihtiyaç fazlası durumda bulunduğu ifade edilen 1.700 tanenin üstündeki arabanın Yenikapı’da bulunan alan içerisinde toplanması sürerken, bu söz konusu arabalara 8 senede ödenmiş kiralama miktarının da 2 milyar 2 milyon Türk Lirası tutarını bulmuş olduğu açıkça ortaya çıktı.

İsrafla alakalı tartışmalar devam ederken, 175 tane araçtan oluşan yeni bir tane daha araç kiralama ihalesi gerçekleştirileceği ileri sürüldü. Beş aylık bir süre için gerçekleştirilecek kiralama ihalesiyle alakalı talimatın ise İstanbul Büyükşehir Belediyesinin (İBB) Başkanı görevinde bulunan Ekrem İmamoğlu tarafından verilmiş olduğu iddia edildi. Bahsi geçen bu iddia İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yönetim ekibi tarafından hızlı bir şekilde yalanlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Sözcüsü görevinde bulunan Murat Ongun, büyükşehirin 4 Ağustos tarihi içerisinde araç ihalesi gerçekleştirdiği iddialarıyla alakalı olarak Twitter hesabı üzerinden şöyle bir açıklama gerçekleştirdi;

”Medya kuruluşlarından bazılarına gerçekleştirilen açıklamalar içerisinde dile getirilmiş olan 4 Ağustos 2019 tarihine sahip araç ihalesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yönetimimiz tarafından tespit edilmiş olduğu an iptal işlemleri yapılmış olup, herhangi bir şekilde alım gerçekleştirilmemiştir. Doğal bir şekilde iddiaya konu durumdaki bütün beyanlar da geçersiz durumdadır.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.