Mansur Yavaş o oyunu bozdu

34

Atatürk Orman Çiftliği’nin bünyesinde yer alan araziler TOKİ’nin tarafından ihale ile satışa çıkartılmış idi. Söz konusu bu arazilerinde ihalesinin bugün gerçekleştirilecek olduğu konusunda bir duyuru yapılmıştı. Fakat, söz konusu bu ihaleden önce TOKİ yapmış olduğu bir açıklama ile bugün gerçekleştirilmesi beklenen ihalenin ertelendiği duyuruldu.

TOKİ ise, söz konusu ihalenin ertelenmesi ile alakalı olarak; ”yeterli bir şekilde katılım gerçekleşmediğinden ve rekabet sağlanamamakta olduğu” şeklinde bir gerekçe gösterdi. Fakat, asıl sebebi de Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin söz konusu bu ihaleye dahil olması olarak öne çıktı.

Odatv tarafından edinilmiş olan bilgilere bakılır ise; Ankara Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Mansur Yavaş, belediye olarak TOKİ’nin açmış olduğu söz konusu bu ihaleye ”Tarımsal maksatla kiralaması” amacıyla girmesi amacıyla karar vermiş oldu. Belediyenin söz konusu bu kararının hemen sonrasında ise TOKİ ihaleyi gerçekleştirmeden erteledi.

Kulisler içerisinde, söz konusu bu ihalenin verilecek olduğu firmanın daha önceden belirlenmiş olduğu fakat belediyenin bu şekilde bir hamle yaparak oyunu bozmuş olduğu, TOKİ’nin ihale ile alakalı şartnameyi değiştirebilmek amacıyla bir çalışma yapacak olduğu ve belediyenin söz konusu bu ihaleye girmesini engellemeye çabalayacak olduğu da konuşulmakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.