Benzin için yeni bir indirim

30

Benzinin ton fiyatında bir indirim yapılması ve doların Türk Lirası karşısında değer kaybetmiş olmasından dolayı benzine indirim görünmeye başladı.

Uluslararası piyasa içerisinde benzinin satılan ton fiyatı 575 dolar tutarından 550 dolar tutarına kadar inmiş oldu. Dolar ise Türk Lirası karşısında değerini yitirip 5,85 tutarlarından 5,65 tutarına kadar geldi. Meydana gelen bu gelişmelerden sonra benzin için de indirim yolu açılmış oldu.

Benzinle alakalı litre fiyatının 15 kuruş tutarında düşmesi konusunda bir beklenti var. Söz konusu bu indirim en geç hafta başı olduğunda pompa fiyatlarına da yansıtılmış olacak.

Benzin ile birlikte motorin için en son 27 Ağustos tarihi içerisinde geçerli olmak üzre bir zam yapılmıştı. Bahsi geçen bu zamla birlikte benzinin litre fiyatında 16 kuruş, motorinin litre fiyatında da 11 kuruş tutarında bir fiyat artışı meydana gelmişti.

Benzinin kentler bazındaki güncel durumdaki fiyatları da şu şekilde;

Anakara ilinde: 6,83 Türk Lirası tutarında
İstanbul ilinde: 6,76 Türk Lirası tutarında
İzmir ilinde: 6,84 Türk Lirası tutarında

Akaryakıtla alakalı fiyatlar, Türkiye’nin de içerisinde yer aldığı Akdeniz piyasası üzerindeki işlenmiş bir durumdaki ürün fiyatlarının ortalamasıyla dolar kuru üstünde gerçekleşen değişiklikler baz alınıp rafineriler tarafından hesaplanmakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.