Reklam filmindeki başörtülü kız ülkeyi ayağa kaldırdı

31

Rusya içerisinde ilk defa bir tane giyim markası baş örtü kullanan bir kızı reklamları içerisinde oynattıktan sonra, Rusya’da yeni bir tane daha tartışmanın fitili ateşlenmiş oldu.

Rusya’daki popüler giyim markaları arasında yer alan bir tanesi sonbahar modasıyla alakalı olarak ön reklam paylaştı. Yeni sezonla alakalı modaya yönelik ipuçlarını barındırmakta olan reklamlarda pek çok modelin yanı sıra başörtüsü takan bir tane model de yer almaktaydı. Bu söz konusu reklam ilk önce markaya ait sosyal medya hesapları üzerinde hemen sonrasında da basın ile birlikte yayın organları üzerinde paylaşıldı. Reklamın paylaşılması ile beraber tüm Rusya nerdeyse bu reklamı konuşmaya başlamış oldu. Reklamın çok büyük bir ses getirmiş olmasının sebebi yeni sezonla alakalı modaya yönelik ipuçlarının bulunması değil reklam üzerinde oynatılmakta olan başörtüsü takan modelin bulunmasıydı.

Söz konusu bu reklama, paylaşılmasından hemen sonra sosyal medya üstünde pek çok olumlu ya da olumsuz tepki gelmiş oldu. Rusya’nın tarihinde ilk defa başörtüsü takan bir tane modelin reklamlar üzerinde boy göstermiş olmasını Ruslardan bazıları çok ağır bir dil ile eleştirmiş oldu. Rusya’da yer alan geleneklere tamamen aykırı bir durumda bulunduğu gerekçe gösterilerek baş örtüsü takan bir tane modelin reklamlar üzerinde olmamasını savunmakta olan Ruslardan bazıları reklamın hızlı bir şekilde kaldırılmasını istedi. Bir kısmı da markayı reklamdan ötürü eleştirip markayı sosyal medya hesapları üzerinden takip etmeyi bırakabilmek amacıyla kampanyaya başlamış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.