Suriyeliler sınıra dayandı

25

Rusya’ya ait olan savaş uçaklarının yanı sıra ESAD güçleri tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırılarından sonra binlerce sayıdaki Suriyeli evleriyle birlikte yerlerini de terk edip Hatay ilinin Reyhanlı ilçesinin hemen karşısında yer alan Atme kasabası ile birlikte Cilvegözü Gümrük Kapısı’nın hemen karşısında yer aan Bab- El Hava Sınır Kapısının yakın bir bölgesinde toplandı. Kaçmış olan binlerce sayıdaki Suriyeli Türkiye’nin sınırlarına dayandığından dolayı da bölgeye hızlı bir şekilde asker ile birlikte polis birlikleri kaydırılmış oldu.

Suriye içerisinde, Türkiye’nin sınır bölgesine yakın bölgeler üzerinde cuma namazından çıkıldığı esnada çok fazla sayıda insan, rejimin gerçekleştirmiş olduğu saldırıları protesto edebilmek amacıyla Reyhanlı isimli ilçenin hemen karşısında yer alan Atme kasabasıyla birlikte Cilvegözü Gümrük Kapısı’nın hemen karşısında yer alan Bab- El Hava Sınır Kapısı’nın yakın bir bölgesinde toplandı. Arabalarının kornalarına basıp, rejim güçlerinin aleyhine sloganlar atmaya başlayan kalabalık, İdlib kentinde gerçekleşen insanlık dışı durumdaki saldırıların bir an önce durdurulması amacıyla dünyanın hızlı bir şekilde harekete geçmesi konusunda bir çağrı yaptı.

Bu esnada kalabalıktan sivillerin bazılarının, Türkiye tarafına doğru ilerlemeye gayret ettiği ileri sürüldü. Bu söz konusu gelişmelerin yaşanmasının sonrasında Reyhanlı bölgesi üzerindeki sınır bölgesinde asker ile birlikte polis birliklerinden meydana gelen takviye ekipler yollandı. bölge üzerinde çok geniş bir güvenlik önlemi ise sürüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.