Ege Denizi’ndeki depremler korkuttu

19

AFAD tarafından açıklanmış olan verilere bakılır ise, Ege Denizi’nde yer alan Aydın ilinin Kuşadası ilçesinde yaklaşık olarak 21,4 kilometrelik açık bir bölgede, saatler 18:38’ü gösterirken Richter ölçeğine bakılır ise 4.4 büyüklüğüne sahip bir deprem gerçekleşti.

söz konusu bu deprem ise, denizin yaklaşık olarak 7.11 kilometrelik derin bir bölgesinde gerçekleşti. Bu gerçekleşen deprem, Aydın ilinin yanında İzmir iliyle birlikte ilçelerinden de hissedilmiş oldu.

Dokuz Eylül Üniversitesinin Öğretim Üyelerinden biri olan aynı zamanda deprem uzmanı Profesör Doktor Hasan Sözbilir ise, 4.4. büyüklüğüne sahip olan bu depremin Samos Adası’nın güney kısmında Dilek Yarımadası’nın ise güneybatı kısmında gerçekleştiğini ifade ederek; ”O bölge üzerinde 2 günden beri deprem olmayı sürdürüyor, tamamen hareketli durumdaki bir bölgedir. Bizim karasularımız üzerinde yer alan bir fay değil. Bunun ise ana şoklardan bir tanesi olduğunu düşünmekteyim. Artçıları ise devam edecektir” ifadelerine yer verdi.

Saatler 20:21’i gösterirken de Aydın ilinin Kuşadası ilçesinin açık bölgesinde 4,4 büyüklüğüne sahip bir yer sarsıntısı kayıt edildiği açıklandı. Söz konusu bu depremin ise 7,19 kilometrelik derin bir bölgede gerçekleştiği ifade edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.