Türk Silah Kuvvetleri’nde üst düzey atamalar gerçekleştirildi

37

Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile birlikte paylaşılan Jandarma Genel Komutanlığı’na yönelik olarak terfi ile birlikte emeklilik ve atamalara yönelik Atama Kararnamesi, Resmi Gazete üzerinde açık bir şekilde paylaşıldı. Karara bakılır ise 38 tane ilde yer alan jandarma komutanlıklarına özel bir şekilde atama yapılmış durumdayken, Jandarma Genel Komutanlığında yer alan 4 tane albay da generalliğe yükseltilmiş oldu, 18 tane generalin ise görev yerinde bir değişiklik gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Erdoğan’ın imzası ile birlikte paylaşılan ve Resmi Gazete içerisinde açık bir şekilde yer almış olan Atama Kararına bakılırsa, Konya’nın İl Jandarma Komutanı görevinde bulunan Tuğgeneral Ercan Yaşin ile birlikte Manisa’nın İl Jandarma Komutanı görevinde bulunan Tuğgeneral Erhan Can, 30 Ağustos 2019 tarihi itibariyle geçerli olmak üzre emekliliğe sevk edilmiş oldu.

Jandarma Genel Komutanlığı’nda görevli bulunan 2 tane tümgeneral ile birlikte 16 tane tuğgeneral farklı görevler için atanmış durumdayken, 29 tane jandarma kıdemli albay’la birlikte 1 tane jandarma albay da il jandarma komutanlığı yapması amacıyla uygun görülmüş oldu.

Karara bakılır ise, 2 tane jandarma kıdemli albay ile birlikte 2 tane kurmay kıdemli albay ise tuğgenerallik rütbesi için terfi ettirilmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.