Motorin ile benzin fiyatında yeni bir değişiklik

27

EPSİS tarafından alınmış olan bilgilere bakılır ise, pompa fiyatlarına bu gece itibari ile biraz daha zam yansımış olacak. Ankara ili içerisinde ortalama olarak 6,26 Türk Lirası tutarından satılmaya devam edilen motorinin litresinin fiyatı 6,37 Türk Lirası tutarından satılmaya başlanacak. Motorinin litre fiyatı İstanbul ili içerisinde 6,20 Türk Lirası tutarından 6,31 Türk Lirası tutarına, İzmir ili içerisinde 6,28 Türk Lirası tutarından 6,39 Türk Lirası tutarına yükselmiş olacak.

Ankara ili içerisinde ortalama bir şekilde 6,67 Türk Lirası tutarından satılmaya devam edilen benzinin litresinin fiyatı 6,83 Türk Lirası tutarından satılmaya başlanacak. Benzinin litre fiyatı İstanbul ili içerisinde 6,60 Türk Lirası tutarından 6,76 Türk Lirası tutarına, İzmir ili içerisinde 6,68 Türk Lirası tutarından 6,84 Türk Lirası tutarına kadar yükselmiş olacak.

Akaryakıtlarla alakalı fiyat, Türkiye’nin de içerisinde yer aldığı Akdeniz piyasası üzerindeki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalamasının yanı sıra dolar kurunda yer alan değişiklikler baz alınıp rafineriler tarafından hesaplanılarak belirtiliyor.

Bu söz konusu hesaplanmadan sonra dağıtım şirketleri tarafından uygulanmaya başlanan fiyatlar, rekabetle birlikte serbesti sebebiyle firmalar ve kentlere bakılarak çok ufak değişiklikler gösterebilmekteler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.