Uzay üzerinde işlenmiş ilk suç

43

NASA tarafından aktarılan bilgilere bakılır ise, bir tane astronotun Uluslararası Uzay İstasyonu içerisinde boşanma aşamasında yer aldığı eşinin banka hesaplarına girmiş olduğu iddialarının üstüne soruşturma başlatmış bir durumda. Bu söz konusu olayın tarih üzerinde uzayda işlenen ilk suç olarak öne çıkabileceği ifade ediliyor.

Astronot görevinde buluna nAnne McClain, kendine boşanma konusunda bir dava açmış olan eşi Summer Worden’a ait banka hesaplarına giriş yaptığını açık bir şekilde kabul etti, fakat yanlış herhangi bir şey yapmadığını ifade etti. Bir müddet öncesinde Dünya’ya geri dönmüş olan McClain, New York Times isimli gazeteye avukatı aracılığı ile yapmış olduğu açıklama içerisinde, hesap üzerinde faturalarla birlikte Worden’ın beraber büyütmekte oldukları oğlunun bakımıyla alakalı olarak yeteri kadar bir para bulunup bulunmadığını kontrol ederek görmek istediğini ifade etti.

Worden tarafından Federal Ticaret Komisyonu’na yapılmış olan şikayetinden sonra NASA’nın Teftiş Kurulu da özel bir inceleme başlatmış oldu.

McClain ile birlikte Hava Kuvvetleri üzerinde subay olarak görevli Worden 2014 senesi içerisinde dünyaevine girdi. Worden tarafından 2018 senesi içerisinde McClain’e açmış olduğu davanın önümüzdeki ay sonuçlanması konusunda bir beklenti var. West Point ismine sahip olan askeri akademiden mezun olmayı başaran ve Irak içerisinde savaş pilotu pozisyonunda tam tamına 800 saatlik uçuş bulunmakta olan MsClain; 2013 senesinde NASA’ya girmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.