Az kalsın facia yaşanacaktı

23

Samsun ilinin Terme ilçesinde geçtiğimiz Cuma ile birlikte Cumartesi günlerinde gerçekleşen sel felaketiyle alakalı etkiler halen sürüyor. Hasarların giderilmeye çalışılmaya başlandığı ilçe merkezi üzerindeki yeni köprüye giden yol bağlantı noktası insanlar üstünde olduğu esnada çöktü. Meydana gelen bu çökme esnasında köprünün bağlantı noktasıyla birlikte akarsuyun çevre duvarlarının bir bölümü de yıkılmış oldu. Olay esnasında yaralanmış olan 2 tane vatandaş, çökmüş olan yerden çıkartıldı ve hastaneye götürüldü. Park durumunda bulunan hafif ticari bir araba da çökmüş olan yerin iç kısmına düştü. Çukura düşmüş olan araç buradan çıkartıldı ve söz konusu bu bölge de trafiğe kapatılmış oldu.

Terme Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Ali Kılıç; ”Yolla alakalı bölgeyi kapatmıştık ancak maalesefki insanlarımız şeridi açıp burayı trafik konusunda kullanmışlar. Afetten dolayı köprünün girişinde fazlasıyla büyük bir oyuk meydana geldi. İki tane vatandaşımızı da oyuk içerisinden kurtarmış olduk. Park durumunda bulunan bir tane araba da oyuğun iç kısmına düştü. İnşallah hiç bir şekilde can kaybı meydana gelmez” ifadelerine yer verdi.

Olayı görmüş olan vatandaşlar ise ani bir şekilde köprünün baş kısmında bir çökme meydana geldiğini, iki kişinin yaralanmış olduğunu, bir tane arabanın da meydana gelen oyuğa düşmüş olduğunu ifade ettiler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.