8 Yaşındaki çocuk dağ aslanının saldırına uğradı

66

Amerika Birleşik Devletleri’nde kırsal bir bölge içerisinde evinin hemen ön kısmında oynayan 8 yaşında bulunan bir tane çocuğa, dağ aslanının saldırdığı açıklandı. Saldırı esnasında baş kısmından ısırılmış olan çocuk, ağır yaralı bir şekilde hastaneye kaldırılmış oldu.

Söz konusu bu olay ise, Colorado isimli eyaletin Denver kentinin batı bölgesinde yer alan kırsal kesimdeki Bailey kasabası içerisinde gerçekleşti. Evinin hemen ön kısmında kardeşiyle birlikte trambolin üzerinde oynamaya başlayan 8 yaşında bulunan çocuğa bir tane dağ aslanı saldırmış oldu. Olayı görmüş olan kardeşi ise hızlı bir şekilde eve kadar koşup babasını haberdar etti. Hemen dışarıya koşmuş olan baba, dağ aslanını çocuğunun üstünde gördüğünde, hemen o da üstüne doğru koşup onu bölgeden kocalamış oldu.

Doğal Yaşam Ajansının sözcüsü görevinde bulunan Rebecca Ferrell, babanın yapmış olduğu bu durumu ‘‘kahramanca” bir şekilde nitelendirmekteyken, ”Yapması gerekli olanı da harfiyen yapmış oldu. Dağ aslanının üzerine doğru koşup ondan çok daha güçlü ve çok daha büyük olduğu konusundaki mesajını vermiş oldu” ifadelerine yer verdi.

Hastaneye kaldırılmış olan çocuğunun sağlık durumunun stabil ancak kritik olduğu ifade edildi. Yetkili ekipler, bölgeye farklı bir takım tuzaklar kurmuş oldu ve saldırgan durumda bulunan dağ aslanıyla alakalı olarakta arama çalışmalarını başlatmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.