Bahçeli’den açıklama geldi

23

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Genel Başkanı görevinde bulunan Devlet Bahçeli’nin İçişleri Bakanı görevinde bulunan Süleyman Soylu’yu telefon ile arayıp; Diyarbakır iliyle birlikte Van ili ve Mardin ilindeki büyükşehir belediyeleri konusundaki görevlendirmelerden ötürü tebrik ettiği bilgisine ulaşıldı.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılır ise, Devlet Bahçeli, geçtiğimiz gün İçişleri Bakanı görevinde bulunan Süleyman Soylu’yu telefon ile arayıp Diyarbakır iliyle birlikte Van ili ve de Mardin ilindeki büyükşehir belediyeleri konusunda yapılan görevlendirmelerden ötürü tebriklerini ileterek ve başarı dilemiş oldu.

Söz konusu bu görüşme esnasında Devlet Bahçeli, bahsi geçen büyükşehir belediyeleri ile alakalı hızlı bir şekilde alınmış tedbirin, fazlasıyla büyük, tamamen yerinde ve çok daha önemli bir durumda bulunduğunu da açık bir şekilde ifade etti.

Terör ile mücadele dahilinde devletin ve İçişleri Bakanı görevinde bulunan Soylu’nun tasarruflarını sonuna kadar desteklemekte olduklarını da açık bir şekilde ifade etmiş olan Milliyetçi Hareket Partisi’nin genel başkanı görevinde bulunan Devlet Bahçeli; ”Hükümet ile birlikte size desteğimiz her zaman tamdır.” şeklindeki ifadelerine yer verdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından; Diyarbakır iliyle birlikte Mardin ili ve Van ilinin Büyükşehir Belediye Başkanları mevcut durumdaki uzaklaştırılmış idi..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.