Yaşlılar hala dolandırıcıların hedefinde

25

Kocaeli ilinin Gölcük ilçesi içerisinde, işçi olarak çalıştıktan sonra gerekli koşulları yerine getirerek emekli olan Osman Soydan’ın (88) maaşıyla birlikte bayram ikramiyesi, kimliği tespit edilemeyen kişi ya da kişiler tarafından ATM’den çekilmiş bir durumda.

Gölcük ilçesinde yaşamını sürdüren emekli bir durumaki Osman Soydan, maaşı ile birlikte bayram ikramiyesini çekebilmek amacıyla bankaya gitti. Daha sonrasında ise Soydan, bankanın görevli personeline kartını verip, parasını çekmeyi talep ettiğini ifade etti.

Banka da yer alan yetkililer de Soydan’a parasının ATM üzerinden çekilmiş bir durumda olduğunu ifade etti. Yapılmış olan inceleme içerisinde, yaşlı bir durumda bulunan adamın bayram ikramiyesiyle birlikte maaşının 15 Ağustos tarihi içerisinde ATM’den çekilmiş olduğu açık bir şekilde tespit edildi.

Banka kartını hiç kimseye vermemiş olduğunu ifade eden Osman Soydan açıklaması içerisinde; ”Param bu bankadan nasıl çekilmiş, hiç anlamadım” ifadelerine yer verdi.

İhbarda bulunulmasının hemen sonrasında bankaya intikal eden polisler ise, Osman Soydan’ı, detaylı bir şekilde ifadesini almak amacıyla hızlı bir şekilde karakola götürdü. ATM’ye giderek parayı çekmiş olan kişi veyahut kişilerin tespit edilerek, yakalanabilmesi amacıyla bir çalışma başlatılmış durumda.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.