Oyuncak ayının içinden bomba çıktı

23

Konya ilinin Ereğli ilçesi içerisinde, şüphelenilmesinden dolayı durdurulmuş olan arabanın içindeki oyuncak ayıya gizlenmiş 500 gram ağırlığındaki patlayıcı tespit edilmesinin sonrasında gözaltına alındığı açıklanan dokuz tane yabancı uyruğa sahip şahıstan iki tanesi tutuklandı ve cezaevine yollandı.

Adana istikametinden Konya iline doğru gelmiş olan hafif ticari bir araba Ereğli ilçesine yakın bir bölgede durduruldu. Bir tanesi çocuk, üç tanesi kadın toplamda dokuz tane şahsın yer aldığı araç içerisinde aramalar gerçekleştiren polis ekipleri, bagajda yer alan sırt çantası içerisinde kırmızı renge sahip oyuncak ayının iç kımına gizlenmiş bir durumda patlayıcıyı tespit etti.

Bomba imha uzmanları tarafından tamamen etkisiz bir duruma getirilmiş olan patlayıcının etkisini çoğaltabilmek amacıyla bilyeyle güçlendirilmiş olduğu ve ayrıca telefon bağlantısı kullanılarak aktif bir hale getirilebildiği tespit edildi. Araç içerisinde yer alan yabancı uyruğa sahip 9 şahıs ekipler tarafından gözaltına alınmış bir durumda.

Emniyet içerisindeki ifadelerinin hemen sonrasında yedi tane şüpheli, Konya Cumhuriyet Başsavcılığının yürütmüş olduğu soruşturmanın dahilinde Şanlıurfa iline yollanırken iki tane şüpheli de adliyeye sevk edilmiş oldu. Sonrasında ise nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine çıkartılmış olan şüpheliler arasındaki Halaf Casım Hasan ve Wisam İnad burda alınan kararla tutuklandı ve cezaevine yollandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.