Korkunç kazada 1 kişi yaşamını yitirdi

35

Afyonkarahisar – Konya karayolu üzerinde arızalanmış bir durumdaki kamyona otomobilin arka taraftan çarpması sonrasında 1 kişi yaşamını yitirirken, 1 tanesi çocuk 3 kişinin de yaralandığı açıklandı.

Söz konusu bu kaza ise , Afyonkarahisar – Konya karayolu üzerindeki 6. kilometre üstünde gerçekleşti. Elde edilmiş olan bakılır ise, kargo firmalarından bir tanesine ait kamyonun şoförü arızalanmış arabayı güvenlik şeridi üzerine çekti.

Bu esnada ise Diyarbakır ilinden Aydın iline doğru seyir halinde bulunan bir tane otomobili, yol hemen yanında yer alan kamyonu fark etmedi ve arka taraftan çarptı. Çarpışmanın etkisi ile birlikte adeta hurdaya dönmüş olan otomobil içindeki 1 kişi yaşamını yitirirken, 1 tanesi çocuk 3 kişinin de ağır bir şekilde yaralandığı açıklandı.

Sıkılmış oldukları araç içerisinden Afet ile Acil Durum Yönetiminin Başkanlığı (AFAD) ekipleri tarafından çıkartılmış olan yaralılar, olayın yaşandığı yere gelen ambulans ile birlikte hızlı bir şekilde Afyonkarahisar ile birlikte Akşehir Devlet Hastanelerine yönlendirildi

Otomobilin çarpmış olması sonrasında kamyonun arka lastiklerinin aksamının yerinden çıkmış olması da kazanın şiddetini açık bir şekilde gözler önüne sermiş oldu. Kazadan sonra karayolu üzerinde trafik akışı tek yönlü bir şekilde verilmekteyken, kazaya yönelik olarak soruşturma devam ediyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.