Antalya ilinde fuhuş baskını

39

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından koordine edilen, Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren Ahlak Büro Amirliği ekipleri tarafından Antalya il merkezi içerisinde ”fuhuş yapmaya teşvik, aracılıkla birlikte yer temin etmek” şeklindeki suçlara yönelik olarak başlatılan çalışmalar ara vermeden devam ediyor. Bunun dahilinde ise en son, 20 tanesi yabancı uyruğa sahip olmak üzre toplamda 66 tane kadının fuhuş yapmakta olduğu belirlendi. Yabancı uyruğa sahip olan kadınlar hızlı bir şekilde sınır dışı işlemlerinin yapılması için İl Göç İdaresi Müdürlüğüne götürülüp teslim edilmiş oldu. Öte yandan fuhuştan kazanılmış olduğu konusunda düşünceler bulunan 2.475 Türk Lirası tutarındaki parayla beraber 335 dolar tutarındaki paraya da el konulmuş durumda.

Tekrar adli işlemlerin dahilinde Cumhuriyet Savcısının talimatıyla birlikte 42 tane şüpheliyle alakalı olarak ”fuhuş yapmaya teşvik, aracılık ile birlikte yer temin etme” şeklindeki suçlardan işlem yapılarak 14 tane şahısta Antalya Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanmış oldu.

Yapılmış olan işlemler sonucunda gizli bir şekilde fuhuş yeri şeklinde kullanılmakta olan 5 tane hamam/sauna ve aynı zamanda masaj salonunun 390 günlük bir süreyle, 1 tane pansiyonun 30 günlük bir süreyle 1 tane otelin 60 günlük bir süreyle ve 42 tane evin ise 1.530 günlük bir süreyle olmak üzre toplamda 2.010 gün boyunca Zührevi Hastalıklar ile Fuhuşla Mücadele Etme Komisyon Başkanlığı yetkilileri tarafından kapatılması sağlanmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.