TSK’nın Komuta Kademesi ile bakan Akar Urfa’ya gitti

36

Milli Savunma Bakanı görevinde bulunan Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı görevinde bulunan Orgeneral Yaşar Güler ile birlikte kuvvet komutanları, incelemelerin yanı sıra deneletmeler gerçekleştirmek amacıyla Şanlıurfa iline gitti.

Akar ile birlikte beraberinde yer alan Genelkurmay Başkanı görevinde bulunan Orgeneral Güler, Hava Kuvvetlerinin Komutanı görevinde bulunan Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Kara Kuvvetlerinin Komutanı görevinde bulunan Orgeneral Ümit Dündar ve de Deniz Kuvvetlerinin Komutanı görevinde bulunan Oramiral Adnan Özbal’ı, GAP Havalimanı içerisinde Vali görevinde bulunan Abdullah Erin ile birlikte 2. Ordunun Komutan Vekili görevinde bulunan Korgeneral Sinan Yayla ve öteki yetkililer karşılamış oldu.

Akar ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komuta kademesinin bölge içerisinde yer alan birliklerde incelemelerin yanı sıra çeşitli denetlemeler gerçekleştirecek olduğu bilgisine ulaşıldı.

Diğer taraftan, dün Şanlıurfa ili içerisinde kurulmuş olan harekât merkezi içinde koordine faaliyetlerini kesin bir şekilde tamamlamış olan Amerika Birleşik Devletleri’nin Avrupa Kuvvetlerindeki Komutan Yardımcısı görevinde bulunan Korg. Twitty başkanlığında yer alan Amerika Birleşik Devletleri’nin askeri heyeti, bugün özel temaslar gerçekleştirmek amacıyla Genelkurmay Başkanlığı’nın Karargâhını ziyaret etmiş olduğu bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.