İstanbul ilinde sağanak yağış bekleniyor

25

Meteoroloji Genel Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren Birinci Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya bakılırsa, Türkiye bugün itibariyle daha yağışlı bir sistemin etkisine girmiş bir durumda.

Yarın; Marmara Bölgesi ile birlikte iç Ege Bölgesi, Karadeniz Bölgesi, İç Anadolu Bölgesinin doğu kesimi, batı Akdeniz Bölgesinin iç kesimlerinin yanı sıra Hatay iliyle birlikte Adana ilinin çevresinde sağanak yağışın yanı sıra gök gürültülü bir şekilde sağanak yağış beklentisi var. Yurdun öteki bölgelerinde de hava parçalı ve az bulutlu bir durumda karşımıza çıkacak.

Kuzeydoğu bölgeler içerisinde mevsim normallerinin 4 – 6 derecelik üstünde seyretmeye devam eden hava sıcaklıkları, yağışlı havanın etkisine girilmesiyle beraber yarından itibariyle kuzey ile birlikte iç kesimler içerisinde azalmaya başlamış olacak.

Geçtiğimiz gece ile birlikte sabah saatlerinde bazı bölgeler üzerinde yağış görüldüğü açıklanan İstanbul iliyle birlikte etrafında da bulutlu hava etkisini devam ettiriyor olacak. Yarın ile birlikte cumartesi gününde ise; sağanak yağış ile birlikte gök gürültülü bir şekilde sağanak yağışın beklenmekte olduğu kent içinde, hava sıcaklıkları da 2 – 4 derece arasında düşüp mevsim normallerine uygun bir şekilde seyrediyor olacak.

Sıcak havaların cuma ile birlikte cumartesi günü 28 derece, pazar gününde ise 29 derece seviyelerinde seyretmesi konusunda bir beklenti varken, yağışlı durumdaki hava ise Karadeniz Bölgesine geçmiş olacak. İstanbul ili içerisinde pazar gününde de parçalı bulutlu bir havanın hakim durumda bulunacağı konusunda tahminler var.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.