Yunanistan’da korkutan yangın

27

Yunanistan’da başkent Atina bölgesinin kuzey kısmında yer alan Evia adası içerisinde çıktığı açıklanan orman yangınına Avrupa’dan da çok yoğun bir şekilde destek geldi. İtalya’nın Sivil Savunma Kurumu, resmi web sayfası üzerinden yapmış olduğu açıklama içerisinde, 2 tane Canadair CL-415 modelindeki yangın söndürme uçağını söz konusu bu adaya sevk etmiş olduğu konusunda bir duyuru gerçekleştirdi.

Meydana gelen bu orman yangınının rüzgarın yanı sıra çok yüksek bir seviyede devam eden hava sıcaklıklarından dolayı hızlı bir şekilde yayılma göstermesi sonucu, bölge üzerinde olağanüstü hal ilan edilmiş bir durumda. Atina’da Belediye Başkanı görevinde bulunan Kostas Bakoyannis, yerel medya mensuplarına yapmış olduğu özel bir açıklama içerisinde; ” Fazlasıyla büyük, insanüstü bir şekildeki gayretlerle beraber durum daha da iyi gözükmekte. Bu çok zor bir yangın ve insanların yaşamını tehlikeye sokabilecek bir durum kesinlikle bulunmuyor. Asıl önemli durumda bulunan da bu” ifadelerine yer verdi.

Yetkili isimler ise, bu ada üzerinde yer alan 4 tane kasabanın ve yüzlerce sayıdaki insanın da bölge içerisinden tahliye edilmiş olduğu konusunda özel bir duyuru gerçekleştirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.