Saldırganın kimliğini açıkladılar

25

Avustralya’da yer alan Sydney kenti içerisinde, bıçak kullanarak bir tane kadını öldürdükten hemen sonrasında kent merkezine gelerek bıçağını savurmaya başlayan saldırgan şahsın kimliği kesinleşti. Geçtiğimiz gün bir tane kadını yaraladıktan hemen sonra sinkaflı ifadeler kullanarak bir tane aracın üstüne çıktıktan sonra; ”Beni tame kafamdan vurun” şeklindeki ifadeleri kullanan ve çevrede yer alanların sandalyenin yanı sıra süt kasası kullanarak müdahalede bulunup yakalamış olduğu saldırgan şahsın, 20 yaşında bulunan Mert Ney olduğu konusunda açıklama yapıldı.

Sydney Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılmış olan açıklama içerisinde, 20 yaşında bulunan bu gencin ruhsal problemlerinin bulunduğu ve kent merkezinde yer alan saldırıya teşebbüs etmeden öncesinde ise farklı bir bölge içerisinde, bir tane kadını öldürmüş olduğu ifade edildi.

Saldırının sebebiyle alakalı olarak bir açıklama gerçekleştirilmedi. Bölgeyi tamamen bir güvenlik kordonuna almış durumda bulunan Sydney Emniyeti tarafından gerçekleştirilen açıklama içerisinde; ”Bütün ihtimaller değerlendirilmeye başlandı” ifadelerine yer verildi.

New South Wales’in Emniyet Müdürü görevinde bulunan Mick Fuller da, saldırgan durumda bulunan gencin ”Bilinmekte olan bir terör bağlantısı bulunmadığını” ayrıca söz konusu bu olaya ”terörizm şüphesi”yle da yaklaşılmamakta olduğunu ifade etti.

Sydney kentinde bir tane apartman dairesi içerisinde ölü bir şekilde bulunan 24 yaşında olduğu bilgisi açıklanan Michaela Dunn’ın ise Ney tarafından boğazının kesilmiş olduğu ifade edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.