Avustralya içerisinde büyük bir dehşet

36

Avustralya’da yer alan Sydney kenti içerisinde, çok yoğun bir cadde üzerinde halkın arasına dalıp bir insanı bıçaklamış olan saldırgan, çevrede yer alanlar tarafından yakalandı ve etkisiz bir duruma getirilmiş oldu. Polis ekipleri ise, vatandaşların müdahalesinden sonra saldırganın daha çok insanı yaralamasının engellenmiş olduğu ifade edildi.

Yaralanmış olan kadının ise hızlı bir şekilde hastaneye kaldırılmış olduğu ve sağlık durumunun tamamen stabil bir durumda bulunduğu ifade ediliyor.

Saldırının sebebiyle alakalı olaraksa bir açıklama gerçekleştirilmiş değil. Bölgeyi hızlı bir şekilde güvenlik kordonu içerisine almış olan Sydney Emniyeti tarafından yapılmış olan açıklama içerisinde ”Bütün ihtimaller açık bir şekilde değerlendirilmekte” ifadelerine yer verildi.

Sosyal medya platformları üzerinde açık bir şekilde paylaşılmış olan videolara bakıldığında ise elinde yer alan bıçakla bir tane arabanın üstüne çıkmış olan ve sonrasında yüksek bir sesle ”Vurun beni” şeklinde bağırmaya başlayan kişiye çevrede yer alanların bir tane sandalyenin yanı sıra süt kasası kullanarak müdahalede bulunduğu da net bir şekilde görülmekte.

Saldırgan şahısın ise polis ekipleri olayın yaşandığı yere gelene kadar kalabalık grup tarafından zapt edildiği görülüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.