17 Tane kurbanlığı sahte para kullanarak almışlar

81

Antalya ilinin Serik ilçesi içerisinde 23.000 Türk Lirası tutarında ödeme yaparak 17 adet küçükbaş hayvan satın almış 3 tane şüphelinin yakalandığı açıklandı. Şüpheliler arasından bir tanesinin dükkanı içerisinde gerçekleştirilen arama esnasında, 1 tane ruhsatsız bir şekilde otomatik tüfeğin yanı sıra, 1 tane ruhsatsız bir şekilde pompalı tüfek, 25 tane 12 kalibrelik av tüfeğine ait fişek, yaklaşık olarak 100 tane sahte 50 Türk Lirası tutarındaki banknot, 2 tane de sahte durumda 100 Türk Lirası tutarında banknotun ele geçirildiği açıklandı.

Çandır Mahallesi içerisinde yer alan hayvan pazarına 9 Ağustos Cuma akşamında gelmiş olan 3 tane şahıs, kurban satışı gerçekleştiren Sadık Kavak ile birlikte Fatih Özata’yla 17 tane küçükbaş hayvan satın alabilmek amacıyla anlaşma yaptı. Toplam olarak 23.000 Türk Lirası tutarında ödeme yapan şüpheli şahıslar, kurbanlıkları da arabalarına yükleyerek, pazardan hızlı bir şekilde ayrıldı. Fakat Sadık Kavak almış olduğu paraların sahte olduklarının farkına vardı ve jandarma ekiplerine ihbarda bulundu.

İhbarda bulunulmasının ardından pazara gelmiş olan jandarma ekipleri ise, 50 Türk Lirası ve 100 Türk Lirası tutarındaki sahte banknotlara el koymuş durumdayken, 3 tane şüphelinin yakalanabilmesi amacıyla da bir çalışma başlatmış oldu. Şüpheli şahısların eşkaliyle birlikte kimliklerini de tespit eden jandarma ekipleri, M. Y. (38) ile birlikte A. D. (38) ve A. B. (46)’yi hızlı bir şekilde gözaltına aldı. Sahte para ile alınmış olan küçükbaş hayvanlar da şüpheli şahısların ağılları içerisinde bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.