Hırsız sevgililer yakalandı

22

Muratpaşa ilçesinde yer alan Güzeloba Mahallesi ile birlikte Çağlayan Mahallesi ve Yeşilbahçe Mahallesi içindeki 10 tane evde meydana gelen hırsızlık olayının hemen sonrasında Antalya Emniyet Müdürlüğüne bağlı olarak faaliyet gösteren Asayiş Şube Müdürlüğündeki Hırsızlık Büro Amirliğine bağlı polis ekipleri, şüpheli şahısları yakalamak amacıyla özel bir ekip kurmuş durumda. Hırsızlık olaylarının arasında yer alan benzerlikten dolayı yola çıkmış olan bu özel ekip, 3 mahalle içerisinde yer alan yüzlerce sayıdaki güvenlik kamerasına ait görüntüleri detaylı bir şekilde inceleme altına aldı. İncelemeden sonra ise şüpheli şahısların Suzan E. ile birlikte erkek arkadaşlarından Mesut T. ile Bayram A. oldukları açık bir şekilde tespit edildi.

Özel olarak kurulmuş olan ekip, iki farklı gruba ayrılıp, şüpheli şahıslara ait iki tane adresin etrafında güvenlik önlemleri aldı. Hemen sonrasında da bir tane kargo şirketine ait kuryenin kıyafetlerini giyip, şüpheli şahısların kapısını çaldı. Kapıyı açmış olan Bayram A. ile birlikte Suzan E. yakalandı ve hızlı bir şekilde gözaltına alınmış oldu.

Suzan E.’nin sevgilisi olan Mesut T. de operasyon esnasında balkondan atladı ve kaçmaya çalıştı. Sol bacağının kırılmış olduğu bilgisine ulaşılan şüpheli şahıs tedavisinin hemen sonrasında gözaltına alındı ve emniyet ekiplerine teslim edildi. Şüpheli şahıslar sorguları esnasında çalmış oldukları dövizler ile birlikte altınları, kent merkezi içerisinde bozdurmuş olduklarını, cep telefonlarını ise satmış olduklarını açık bir şekilde ifade etti. Farklı suçlardan dolayı polis içerisinde kaydı yer alan şüpheli şahısların, adliyeye sevki gerçekleştirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.