Haluk Levent o boğaya sahip çıkmış durumda

76

Antalya ili içerisinde, kesim yerine götürüldüğü esnada sahibinin elinden kaçmış olan kurbanlık bir boğa, sahil içerisinde restoran ile birlikte kafelerin önünden geçerek, yaklaşık olarak beş kilometre daha koşmayı sürdürdükten sonra gözlerden kayboldu. Firari durumda bulunan boğaya sahip çıkmış olan Sanatçılardan Haluk Levent, sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu paylaşım içerisinde; ”Kesimden kaçmış olanları bizler almaktayız. Gören herkes ihbarda bulunsun Ferdinand’ın yanına hemen alalım.” ifadelerine yer verdi.

Konyaaltı ilçesi içerisinde kesim yerine götürülmüş olan bu boğa, sahibinin elinden kaçarak, Sahil Antalya Yaşam Parkı’na giriş gerçekleştirdi. Boğa ise, yürüyüş yolu üzerinde kilometrelerce koşmuş bir durumdayken, denize girebilmek amacıyla sahile gelmiş olan yerli ve de yabancı tatilciler hayvanı gördüklerinde çok fazla şaşırmış oldu. Restoran ile birlikte kafede çalışan personellerin de sahibine yardımda bulunmak amacıyla yakalamaya çalışmış olduğu bu boğa; kaçarak, sahilden hızlı bir şekilde uzaklaştı. Liman Mahallesi’ne gidene kadar yakalamaya çalışan herkesten kaçmayı başaran boğa bir müddet sonra gözlerden kaybolmuş oldu.

Sanatçılardan Haluk Levent ise, Antalya ili içerisinde kesim yerine götürülme esnasında sahibinin elinden kaçmış olan kurbanlık boğa ile alakalı sosyal medya hesabı üzerinden; ”Kesimden kaçmış olanları bizler almaktayız. Gören herkes ihbarda bulunsun Ferdinand’ın yanına hızlı bir şekilde alalım” şeklindeki not ile paylaşım gerçekleştirdi. Haluk Levent geçmiş olduğumuz sene Rize ilinin İyidere ilçesi içerisinde Kurban Bayramı’nın ilk gününde kurban pazarı içerisinden kaçarak, denize atlamış olan ve Trabzon ilinin Sürmene ilçesinde yer alan sahilde bulunduğu açıklanan boğayı satın aldığını duyurmuştu. ”Ferdinand” ismi verilmiş olan söz konusu bu boğa, İzmir ilinin Kemalpaşa ilçesinde yer alan Kurtarılmış Çiftlik Hayvanları Barınağı’na yerleştirilmiş idi. Öte taraftan en son Konyaaltı sahili üzerinde görülmüş olan kayıp boğanın aramayla alakalı çalışmalarının sürdüğü de ifade edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.