Valizin içinden yılan çıktı

22

İzmir ili içerisinden şehirlerarası yolcu otobüsüyle Antalya iline yollanan ve kaçak bir şekilde şehre sokulmaya çalışılan valizin içinde yer alan Boa yılanı, otogarda görevli polisler tarafından fark edildi ve yakalandı. Valizi teslim almak amacıyla gelmiş olan ve ismi konusunda bir açıklama yapılmaya şahısa Doğa Koruma ile Milli Parklar (DKMP) Antalya Şubesi ekipleri tarafından 6.500 Türk Lirası tutarında bir para cezası yazılarak söz konusu bu yılana da el konulmuş oldu.

Elde edilmiş olan bilgiye bakılır ise söz konusu bu olay, geçmiş olduğumuz Çarşamba gününde Antalya Şehirler Arası Otobüs Terminali içerisinde meydana geldi. İzmir ilinden Antalya iline otobüs şirketiyle valiz içinde yollanan 2.20 metrelik boya sahip boa yılanı Antalya Şehirlerarası Otobüs Terminali içerisinde görevli otogar polis ekipleri tarafından fark edildi ve Doğa Koruma ile Milli Parklar (DKMP) Antalya Şubesi Müdürlüğünde görevli bulunan merkez ekiplerine bilgi verildi.

Olayın yaşanmış olduğu yere intikal eden DKMP ekipleri ise, söz konusu bu yılanı teslim almak amacıyla gelen şahsın beyanına başvurup, bu ve buna benzeyen hayvanların beslenmesiyle beraber bulundurulmasının ve satış işlemlerinin yasak durumda bulunduğu konusunda uyarılar gerçekleştirildi. Boa yılanını şahıstan teslim almış bulunan ekipler, yediemin senediyle birlikte bu söz konusu yılanı Antalya Hayvanat Bahçesi’ne teslim etmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.