Mülteci masasının kurulacağını açıkladı

32

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Ekrem İmamoğlu, kendisini tebrik etmek amacıyla ziyarete gelmiş olan Filistin’in Ankara Büyükelçisi görevinde bulunan Faed Mustafa’yla beraber Arap basını tarafından sorulan soruları cevapladı. İmamoğlu kendisine yöneltilen; ”Seçimler esnasında bir tane mülteci masası kuracak olduğunuz söylemiştiniz. Bunla ilgili gelişmeler var mı?” şeklinde sorulan soruya; ”Şu an içerisinde bir mülteci masası kurulma aşamasında. Zaten bir de mülteci kısmı var ancak biz bunu daha da genişletmiş olacağız. Çok hızlı bir biçimde bu sürecin başlaması, bu senenin sonunu bulmuş olacaktır” şeklinde bir cevap verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Ekrem İmamoğlu, Saraçhane’de yer alan makam odası içerisinde Bulgaristan’ın İstanbul Başkonsolosu görevinde bulunan Angel Angelov, Filistin’in Ankara Büyükelçisi görevinde bulunan Faed Mustafa, Koç Holding’in yönetim kurulu üyelerinden biri olan İpek Kıraç, Güney Kore’nin İstanbul Başkonsolosu görevinde bulunan Jessy Yeunju Jang ve ayrıca Sabancı Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı görevinde bulunan Güler Sabancı’yı ayrı bir şekilde kabul etmiş oldu.

İmamoğlu için tebrik etme amaçlı ziyarete gelen Bulgaristan’ın İstanbul Başkonsolosu görevinde bulunan Angelov, İmamoğlu’na 1913 ila 1938 senelerini kapsamakta bulunan, önsözünü ise eski başbakanlar arasında yer alan merhum Bülent Ecevit’in yazmış olduğu; ”Belgeler ile Mustafa Kemal Atatürk ve de Türk – Bulgar İlişkileri” ismine sahip özel basım bir tane kitap hediyesinde bulundu. Angelov’un hemen sonrasında ise Koç Holding’in yönetim kurulu üyelerinden biri olan İpek Kıraç, İmamoğlu’na bir ziyaret gerçekleştirip annesi olan Suna Kıraç ile birlikte babası İnan Kıraç’ın biriktirmiş olduğu eski İstanbul fotoğraflarından oluşmakta bulunan bir albümü hediye etmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.