Amerikan polisinin hareketi tepki çekti

22

Amerika Birleşik Devletleri’nin Teksas eyaleti içerisinde 2 tane atlı beyaz polisin yakalamış oldukları siyahi bir tane şüpheliyi kelepçeledikten hemen sonrasında ip ile cadde üzerinde yürütmüş oldukları görüntüler çok büyük bir tepki toplamış oldu.

Galveston’daki Polis şefi görevinde bulunan Vernon Hale, bazı durumlar içerisinde böyle bir şeyin tamamen kabul edilebilir bir durumda olduğunu ancak bu durumda ise polis memurlarının bu şekilde davranıp çok kötü bir karar vermiş olduklarını açık bir şekilde ifade etti.

Öte yandan polis şefi görevinde bulunan Hale, sosyal medya platformları üzerinde insanların kölelikle alakalı dönemlerini hatırlatarak tepki göstermiş olduğu bu durumla ilgili olarak polis memurlarının kötü bir niyetlerinin bulunmadığını, polis departmanı tarafından bu şekilde olayların önüne geçilebilmesi amacıyla bir takım değişiklikler yapılmış olduğunu da açık bir şekilde ifade etti. Adları P. Brosch ile birlikte A Smith şeklinde açıklanmış olan bu 2 tane polis memurunun, siyahi Donald Neely’i başka birinin mülküne izinsiz bir şekilde girme şüphelisi şeklinde gözaltına alarak kelepçelemiş oldukları, hemen sonrasında da iple atın arka tarafında yürütüp polis merkezine götürmüş oldukları bilgisine ulaşıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.