Cumhurbaşkanı’ndan çok önemli açıklamalar

20

Cumhurbaşkanı görevinde bulunmuş olan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin Bursa İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen teşkilat yemeği esnasında konuşma yaptı. Cumhurbaşkanı görevinde bulunan Erdoğan yapmış olduğu açıklama içerisinde; ”Faizler düşmeye başladı. Faizlerin düşmesi ile birlikte enflasyon üzerinde yer alan gerileme de devam edecek. Piyasa içerisindeki canlanma tekrardan ivme kazanmış olacaktır.” ifadelerine yer verdi.

Cumhurbaşkanı ve aynı zamanda AK Parti’nin Genel Başkanı görevinde bulunan Recep Tayyip Erdoğan ”Ülkemizin bekası ile birlikte milletimizin istikbalini ilgilendirmekte olan hususlarda Milliyetçi Hareket Partisi’yle güç birliği yapmayı sürdüreceğiz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi içerisinde yer aldığı gibi Türk demokrasisini daha da fazla güçlendirebilecek yeni reformlar için Cumhur İttifakı olarak imzamızı atmış olacağız.” ifadelerine yer verdi.

Erdoğan, söz konusu bu toplantıya teşriflerinden dolayı bütün katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başlarken; ”31 Mart tarihi içerisinde gerçekleşen seçimlerde Cumhur İttifakı ile birlikte adaylarımıza vermiş oldukları güçlü destekten dolayı bütün Bursalı kardeşlerime de şükranlarımı sunmaktayım.” ifadeleri ile konuştu.

Büyükşehir belediyesi içerisinde %49,6 oranında, belediye meclisi içerisinde de %49 oy oranıyla beraber Bursa ilinin tercihini bir defa daha AK Parti’den tarafa kullanmış olduğunu ifade eden Erdoğan, bu başarı konusunda seçim dönemi süresince gece ve gündüz ayırt etmeden çalışan; ülkesi ile birlikte milleti ve de şehri için koşturmuş olan Bursa il teşkilatının çok büyük bir emeğinin bulunduğunu açıkça ifade etmiş oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.