Polis kapıya gelince parasının çalınmış olduğunu öğrendi

29

”Altın kızlar” ismi ile tabir edilmekte olan gezici bir hırsızlık çetesinin bir adreste gerçekleştirmiş olduğu hırsızlığı polis ekipleri aydınlatmayı başarılırken, evin sahibi ise parasının çalınmış olduğunu polis ekipleri geldiğinde öğrenmiş oldu.

Kahramanmaraş ili içerisinde geçmiş olduğumuz gün saatler 18:00 civarında, gezici bir durumdaki hırsızlık şebekelerine yönelik olarak Şehit Evliya Mahallesi içerisinde bulunan Kale etrafında devriye görevi sürdüren Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Hırsızlık Büro Amirliğinde görevli polis ekipleri, durumlarından şüphelenmiş oldukları üç tane kadını inceleme yapmak amacıyla durdurdu.

Ekiplerin şüphelenmiş olduğu bu üç tane kadın, sivil polis memurları tarafından şubeye getirildi. Yapılmış olan üst araması esnasında, 570 Türk Lirası tutarında nakit paranın yanı sıra 1 tane de altın yüzük bulunmuş oldu. Öte yandan kapı açabilmek amacıyla kullanılmakta olan plastik aparatta kadınların üzerinde bulunmuş oldu. Hırsızlık yapmış oldukları tespit edilmiş olan Kader K. ile birlikte D. Ç. hızlı bir şekilde gözaltına alındı.

Para ile birlikte yüzüğün kime ait durumda bulunduğu konusunda araştırma yapan ekipler, paranın çalınmış olduğu adres sahibi Serpil Günal’a kadar gitmiş oldu. Polis ekipleri kapısı önünde görmüş olan Günal’ın, hırsızlıkla alakalı olaydan habersiz durumda bulunduğu ortaya çıktı. Polis memurları tarafından sorulmuş olan sorunun ardından, ziynet eşyaları ile birlikte parasını koymuş olduğu yeri bir kontrol etmiş olan Günal, parasının koymuş olduğu yerde olmadığını gördüğünde ise adeta şoke oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.