Trump ile alakalı endişeleri devam ediyor

37

Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkanı görevinde bulunan Donald Trump’ın, Amazon şirketine yönelik olarak ortaya çıkan eleştirilerinin hemen sonrasında Amerika Birleşik Devletleri’nin Savunma Bakanlığı’nın (Pentagon), Amazon şirketinin de finale kalmış olduğu 10 milyar dolar tutarındaki bulut bilişim ihalesini askıya almış olduğu ifade edildi.

Pentagon sözcülerinden biri olan Elissa Smith’in yapmış olduğu açıklamaya bakılır ise bakanlık, ihale ile alakalı süreçler bitene kadar herhangi bir şekilde karar verilmeyecek olduğu konusunda duyuru yaptı.

Amerikan medyasında yer alan haberlerde de Savunma Bakanı görevinde bulunan Mark Esper’in, Trump’ın Amazon şirketine yönelik olarak ortaya çıkan endişelerini ifade etmesinin sonrasında, Amazon şirketi ile birlikte Microsoft şirketinin finale kalmış olduğu 10 milyar dolar tutarındaki ihaleyi ”tekrardan gözden geçirme konusunda karar” vermiş olduğu ifade edildi.

Bahsi geçen bu haberler içerisinde ihaleyi Amazon şirketinin kazanmaya yakın bir durumda bulunduğu ve Trump’ın bundan hiç bir şekilde memnun durumda bulunmadığını açıkladığı belirtildi.

Esper’in tekrardan değerlendirme ile alakalı sürecinin tam olarak ne kadar devam edeceği belirsizliğini korumaktayken, Pentagon 10 sene devam edecek projenin en sağlıklı bir biçimde gerçekleştirilecek olduğu hususunda da bir güvence vermiş oldu.

Aynı zaman içerisinde Washington Post isimli gazetenin de sahibi konumunda yer alan Jeff Bezos’la yıldızları bir türlü barışmayan Donald Trump’ın, askeri durumdaki hassas pek çok bilgilerin de içinde bulunduğu bu projenin Amazon şirketine gitmesini istememekte olduğu ifade ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.