Rusya orman yangınları ile mücadele ediyor

46

Rusya’da yer alan Sibirya bölgesi içerisinde geçmiş olduğumuz hafta başladığı açıklanan orman yangınlarından dolayı 5 bölge içinde acil durum ilan edilmiş bir vaziyette.

Rusya’nın Doğal Kaynaklar ile birlikte Çevre Bakanı görevinde bulunan Dmitriy Kobılkin; Krasnoyarsk ile birlikte İrkutsk, Yakutistan, Zabaykalsk ve Buryatya bölgesi içinde geçmiş olduğumuz hafta başlayan orman yangınları konusunda Başbakan görevinde bulunan Dmitriy Medvedev’e özel bir şekilde bilgiler aktardı..

Halen aralıksız olarak devam eden orman yangınlarından dolayı bölge içerisinde yer alan durumun tamamen elverişsiz olduğunu açık bir şekilde ifade eden Kobılkin daha sonrasında ise; ”Rusya’da yer alan 5 farklı bölge içerisinde acil durum ilan edilmiş bir vaziyette. Krasnoyarsk bölgesi ile birlikte İrkutsk bölgesi, Buryatya bölgesi ve Yakutistan bölgesinde durum çok daha zor bir vaziyette. Ormanlarda meydana gelen yangının alanı ise tam olarak 2 milyon 700.000 hektar seviyelerinde. Bu ise, geçmiş olduğumuz yıl yanmış olan alana bakıldığında %12 oranında daha çok.” ifadelerine yer verdi.

Kobılkin ayrıca, meydana gelen bu orman yangınları esnasında hiç bir şekilde yaralıların olmadığını da açık bir şekilde ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.