İçişleri bakanı o olaydan dolayı istifa etti

31

Romanya içerisinde 15 yaşında olduğu açıklanan bir tane kız çocuğunun kaçırılarak öldürülmeden hemen önce 3 defa polis ekiplerini aramış olduğu fakat polis ekiplerinin uzun bir zaman boyunca harekete geçmemiş olduğunun anlaşılmasının hemen sonrasında İçişleri Bakanı görevinde bulunan Nicolae Moga istifa ettiğini duyurdu. Moga yalnızca 6 gün öncesinde bu görev için getirilmiş idi.

Moga ise, Başbakan görevinde bulunan Viorica Dancila’yla görüşme yaptıktan sonra istifa ettiği konusunda açıklama gerçekleştirdi. Tepkilerin hemen sonrasında Romanya Emniyet Genel Müdürü mevcut durumdaki görevlinden alınmış idi..

Geçmiş olduğumuz hafta içerisinde kaçırıldığı açıklanan 15 yaşında olduğu bilgisine ulaşılan Alexandra Macesanu 3 defa acil hattını arayarak dövülmüş olduğunu ve kendisine tecavüze edilmiş olduğu konusunda bilgi vermiş, polis ekipleri de olayın yaşanmış olduğu yere anca 19 saat geçtikten sonra ulaşabilmişti.

Olayın hemen sonrasında gözaltına alınmış olan şüpheli şansın avukatı, müvekkilinin 15 yaşında bulunan kız çocuğu ile birlikte 18 yaşında olduğu açıklanan bir başka kızı öldürmüş olduğu konusunda itirafta bulunduğu açıklamasını yaptı.

65 yaşında bulunan zanlılardan Gheorge Dinca, polis ekiplerine geçmiş olduğumuz Çarşamba gününde kaybolduğu açıklaması yapılan 15 yaşında bulunan Alexandra Macesanu ile birlikte Nisan ayından bu zamana kadar hiç bir haber alınamamış olan 18 yaşında bulunan Luiza Melencu’yu öldürmüş olduğunu kabul etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.