Yoğun yağışlardan dolayı yollar kapandı

28

Uşak – İzmir arasında yer alan karayolu çok yoğun bir yağıştan ötürü bir müddet boyunca trafiğe kapanmış oldu. Yol ekiplerinin iş makinaları kullanarak yaklaşık olarak yarım saat boyunca devam eden müdahalesinden sonra anca trafiğe açılabildi. Meydana gelen bu yoğun yaş sebebiyle bölge içerisindeki evlerden bazılarını da su bastığı açıklandı.

Kent içerisinde öğlen saatlerine doğru ani bir şekilde bastırmış olan yağmur olumsuzlukları da birlikte getirmiş oldu. Yağışın olmasından ötürü Uşak – İzmir arasında yer alan karayolunun bir bölümü sular altında kaldığı için görevli durumdaki polis ekipleri söz konusu bu yolu bir müddet trafiğe kapatmış oldu.

Bölgeye hızlı bir şekilde ulaşan karayolları ile birlikte belediye ekipleri karayolu üzerinde birikmiş olan suları iş makinalarını kullanarak orta refüjde yer alan kaldırım taşlarını da söküp hızlı bir şekilde tahliye etmeye başladı. Belediye personelleri ellerinde kürek ile birlikte süpürgeleri kullanarak yol üzerinde birikmiş suları tahliye edebilmek amacıyla yoğun bir şekilde uğraştı. Yol üzerinde suların tahliye çalışmaları sürerken, arabaların geçiş işlemleri de yan yollar üzerinden sağlanmış oldu. Yağışlar aynı zaman içerisinde yerleşim yerlerini de etkilemiş oldu. Evlerden bazıları ile birlikte bahçeler yağıştan dolayı sular altında kalmış oldu.

Evlerle birlikte iş yerlerinde meydana gelen su baskınları için belediye ile birlikte itfaiye ekipleri ve de AFAD ekipleri müdahale de bulundu. Ekiplerin bölge içerisindeki çalışmaları ise aralıksız olarak sürüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.