Cuntacı askerlerin cezaları kesinleşti

17

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından devam ettirilen soruşturmaların dahilinde, 50 tane muvazzaf askerle alakalı olarak gözaltı kararı çıkartıldı. Söz konusu bu muvazzaf asker şüphelilerinin arasında yer alanlardan bir tanesin ise değişik bir soruşturmadan dolayı tutuklu durumda olduğu bilgisine ulaşıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğünün Organize Suçlar ile Mücadele Şubesinin Müdürlüğüne bağlı bulunan ekipler tarafından, 9 Temmuz 2019 tarihi içerisinde 22 tane farklı ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyon kapsamında 49 tane şüpheli asker arasından 48 tanesi başarılı bir şekilde yakalanmış oldu.

İşlemleri tamamlanmış olan şüpheliler arasından 12 tanesi etkin bir durumda bulunan pişmanlıktan faydalanıp örgüt ile birlikte örgüt mensuplarıyla alakalı çok daha ayrıntılı ve örgütü deşifre edecek şekilde yararlı açıklamalar gerçekleştirdiklerinden ötürü savcılıktan verilen talimat ile emniyetten serbest bırakılmış oldular.

Sağlık kontrolünden geçirildikten hemen sonra adliyeye sevk edilmiş olan 26 tane zanlı arasından 20 tanesi tutuklanmış bir durumdayken, 6 tanesi de hakimliğin önünde etkin durumdaki pişmanlık hükümlerinden faydalanmış olduklarından dolayı adli kontrol şartı ile serbest bırakılmış oldu.

Şüpheliler arasından 10 tanesinin emniyet içerisindeki işlemlerinin devam ettiği, firari olduğu açıklanan 1 tane zanlının yakalanmasına çalışılmakta olduğu da ifade edildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.