Teknofest içerisinde adete İTÜ rüzgarı esmiş durumda

63

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ), bu sene tam olarak dördüncü defa gerçekleştirilmiş olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali esnasında başarılı projelerinin yanı sıra dinamik standıyla da göz doldurmuş oldu. TEKNOFEST yarışları esnasında en iyi dereceye girmiş olan ekipler, ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almış oldu. TEKNOFEST 2021’e İTÜ’den katılmış olan 55 tane proje takımının yanı sıra 5 tanesi de özel başarı olmak üzre toplamda 21 tane ödülle festivale damgasını vurmuş oldu.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı öncülüğüyle, İTÜ’nün de akademik paydaşlarının arasında yer almakta olduğu TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali, ülkemizde yer alan önemli kurum ve şirketlerin destekleriyle 21 Eylül – 26 Eylül tarihleri içerisinde Atatürk Havalimanı’nda gerçekleşmiş oldu.

TEKNOFEST dahilinde düzenlenmiş olan özel yarışmalar esnasında İTÜ öğrenci takımlarının projeleri başarıları ile beraber göz doldurmuş oldu. En iyi dereceye girmiş olan ekipler ise, elde etmiş oldukları ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden almış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.