Sahil kesimlerine taşınmalarda büyük artış

115

Armut.com adlı platformun evden eve nakliye alanı içerisinde özelleşmeye başlayan markası RahatTasin.com, her 6 ayda bir hazırlamakta olduğu Türkiye Taşınma Dosyası’nı resmi bir şekilde paylaştı.

2021 senesinin ilk 6 aylık zaman zarfında; İzmir iliyle beraber Antalya ili, Balıkesir ili, Muğla ili ve Tekirdağ ili gibi sahile kıyısı bulunan kentlere gerçekleştirilmiş olan göç yoğunluğu da dikkatleri çekmiş oldu.

Ülkemizin en büyük hizmet platformlarından biri olarak öne çıkan Armut.com platformunun evden eve nakliyat alanı içerisinde adeta özelleşmiş olan markası RahatTasin.com adlı platformun her 6 ayda bir düzenli bir şekilde yayınlamaya devam ettiği Türkiye Taşınma Dosyası’nın 1 Ocak 2021 – 31 Temmuz 2021 tarihlerinin arasında gerçekleştirilen verilerine bakılırsa, 2021 senesinin 3. çeyreklik zaman zarfında taşınma hareketliliği, pandemiden dolayı düşüş yaşamış olan 2020 senesinin 3. çeyreklik zaman zarfını ilk aydan yakalamış bir vaziyette. Pandeminin getirmiş olduğu kısıtlamalardan dolayı ardımızda bırakmış olduğumuz yıl çok büyük bir düşüş yaşamış olan taşınma hareketliliği bu yıl da yükselişe geçmiş oldu. En fazla taşınmanın yaşandığı yaşanmakta olduğu iller İstanbul iliyle beraber Ankara ili ve İzmir ili olmaktayken Antalya ilinin yanı sıra Muğla ili ile birlikte Tekirdağ illeri içerisindeki yükselişte öne çıkmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.