Bayramda yola çıkacak sürücüler için önemli tavsiyeler

20

Dünya üzerindeki en büyük lastik üreticileri arasında yer alan Michelin, güvenli bir sürüş keyfini yaşayabilmek amacıyla sürücülerle 100 seneden fazla bilgi ve de deneyimini paylaşmayı sürdürüyor. Bayramdan önce yola çıkma planı yapanlar için çok önemli tavsiyelerde bulunmuş olan Michelin, uzun yola çıkmadan hemen öncesinde lastik kontrolünün kesin bir şekilde yapılması gerekli olduğunun altını çizmekte.

Bayram seyahatlerinde çok daha güvenli bir sürüş yaşamak için özellikle de pandemiden dolayı çok uzun bir zamandan beri park halinde beklemekte bulunan araçlar için, lastiklerin kontrol edilebilmesi önemli bir şart. Bundan dolayı da yola çıkmadan hemen öncesinde sürücülerin yedek lastikler de dahil olmak üzre, mevcut durumdaki bütün lastikleri kontrol etmesi çok büyük bir önem taşımakta. Lastikler üzerinde sürüş performansını etkileyebilecek kesiklerin yanı sıra çatlak veyahut dengesiz aşınma benzerindeki deformasyonların bulunup bulunmadığının kontrol edilmiş olması da çok büyük bir önem taşımakta.

Aşınma belirtileriyle alakalı olarak diş ölçerden yardım alınarak lastiğin değişik noktalarının kontrol edilebilmesi de çok önemli. Kesik durumda bulunan, düzleşmiş olan ya da balon yapmış olan noktalar fark edilir ise kesinlikle lastiğin değiştirilmesi gereklidr. Güvenli bir yolculuk yapabilme amacıyla, herhangi bir aşınma ya da mevcut durumdaki bütün lastikler kontrol edildiği zaman lastikler arasında diş derinliklerinde farklılıklar tespit edilir ise, aracın direkt olarak bir lastik uzmanına gösterilebilmesi de çok büyük bir önem taşımakta.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.