Türk asıllı müteahhitler için Libya yolu açılmış durumda

40

Resmi Gazete içerisinde yayımlanıp yürürlüğe girmiş olan 4225 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararıyla alakalı açıklamalarda bulunan Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB)’nin Başkanı olarak görev yapan M. Erdal Eren, Türk müteahhitler için Libya yolunun yeniden açılmış bulunduğuna işaret etmiş oldu.

Resmi Gazete içerisinde de yayımlanmış olan 4225 sayısına sahip Cumhurbaşkanlığı Kararıyla Türk asıllı müteahhitler için Libya yolu yeniden açılmış bir durumda. Libya’da 2011 senesinde başlamış olan iç karışıklıkların ardından Libya işveren idarelerinin ellerinde yer alan teminat mektuplarının haksız bir şekilde nakde çevrilmesi konusundaki ihtimalinin engellenmiş olduğunu anımsatan Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB)’nin Başkanı olarak görev yapan M. Erdal Eren, yeni hazırlanmış olan düzenlemenin, Libya içerisinde çok daha yeni işler üstlenilmesinin yolunu açacak olduğuna işaret etmiş oldu.

Aradan geçmiş olan zaman zarfında bahsi geçen problemlerin üstesinden gelinebilmesi maksadıyla TMB’nin fazlasıyla çeşitli girişimlerinin bulunduğunu da anımsatan TMB’nin Başkanı olarak görev yapan Eren, ilgili bakanlıkların yanı sıra kurum ile birlikte kuruluşlarımızla konuya yönelik olarak çok uzun zaman alan çalışmalar yürütüldüğünü ve bu söz konusu çabaların sonrasında ise 7 Temmuz 2021 tarihi içerisinde Resmi Gazete’de yayımlanıp yürürlüğe girmiş olan 4225 sayısına sahip Cumhurbaşkanı Kararı sayesinde, Libya’da üstlenilebilecek yeni işlerle beraber yarım kalmış durumda bulunan projelerin 21 Haziran 2011 tarihine sahip BKK’dan istisna tutulmasının sektör adına fazlasıyla önemli bir gelişme olduğunu açık bir şekilde ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.