Çalışmayan annelere doğum parası

31

Devlet tarafından hayatına her alanına yönelik destekler devam ediyor. Bunlardan biri olan ve konumuz dahilinde merak edilen çalışmayan anneye devlet doğum yardım parası ile ilgili önemli bilgileri sunacağız. Ev kadını çalışmayan annelere yönelik devlet tarafından hazırlanan yardım paketi 2017 yılında olduğu gibi önümüzdeki 2018 devlet destekli yardım paketleri kapsamında da yer alacak. Devlet tarafından sunulan bu yardım her canlı doğum yapacak anneler yardım parası alabilecekler. Genellikle halk tarafından bez veya süt parası olarak da bilinen bu yardım paketi, devlet tarafından sunulan ve isim itibari ile doğum yapan annelere küçük altın kampanyası adı altında sürdürülmektedir.

Çalışmayan Annelere Doğum Parası
Hemen yukarıda özetle geçtiğimiz bu yardım paketi devlet tarafından 2015 yılında kararname ile öne sürülmüş ve aynı yıl içerisinde yardımlar dağıtılmaya başlanmıştır. Ülkemizde yaşayan ve çalışmayan tüm anneler için öne sürülen bu yardım ile birlikte özellikle de doğum yapan ve dar geçim sıkıntıları yaşayan kişiler faydalanmıştır. Günümüzde de halen devam eden bu yardım paketi önümüzdeki yıllarda da devam edeceğe benziyor.

Başarılı bir şekilde devam ettirilen bu yardım paketi sadece çalışmayan değil, aynı zamanda kamu veya özel sektör çalışanı kadınlar içinde geçerli olmakla birlikte bu annelerin de faydalanabildiği bir yardımı kapsıyor. Çocuk sahibi olan annelerin bu yardım parasını alabilmeleri için ise başvuru yapmaları şart olmaktadır. Bunun için ilgili kamu kuruluşlarına giderek kimliğiniz ile başvuru yapmanız yeterli olacaktır. Vermiş olduğunuz T.C. kimlik numarasına ödemeniz devlet tarafından 2 ay içerisinde yapılmaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.