Dünya adeta diken üstüne

29

Amerika Birleşik Devletleri ile Rusya arasında meydana gelen gerilim esnasına birbirinden sıcak açıklamalar gelmeyi sürdürüyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkanı olarak görev yapan Joe Biden’ın yapılmış olan seçimlere müdahale etmekle suçlamakta olduğu Rusya’nın Devlet Başkanı olarak görev yapan Vladimir Putin’le ilgili olarak ‘katil’ şeklindeki ifadeyi kullanmış olmasıyla yükselmeye başlayan tansiyon esnasında Kremlin Sözcülerinden Peskov konuşmuş oldu. Putin’in Biden’a yapmış olduğu canlı yayınla alakalı teklifin halen geçerli durumda bulunduğunu ifade eden Peskov, basın mensuplarının soğuk savaşla alakalı ihtimaline yönelik sorularına ‘Sürekli olarak en iyisini ummaktayız ancak en kötüsü için de tamamen hazırız’ şeklince cevap.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Başkanı olarak görev yapan Joe Biden’ın, Rusya’nın lideri olarak görev yapan Vladimir Putin’i yapılan seçimlere müdahale etmek ile suçlayıp bedelini ödeme konusuna tehdit etmiş olması ve ‘katil’ şeklinde nitelemiş olmasının yankıları da devam ediyor. Uluslararasındaki basının dikkati aniden artmış olan tansiyon üstüne iki ülkeye çevrilmiş olddu. Bugün içerisinde Rusya cephesi üzerinden yeni bir açıklama gelmiş oldu. Kremlin sözcülerinden olan Peskov, son durumla alakalı çok kritik sözler söylemiş oldu.

Reuters adlı platformun son dakika şeklinde sözlerini aktarmış olduğu Peskov, Putin’in Biden’a yapmış olduğu canlı yayınla alakalı teklifin halen geçerli durumda bulunduğunu ve de Rusya liderinin talep edildiği zaman karşılaşmaya hazır durumda bulunduğunu açık bir şekilde ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.