Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden kadın girişimcilere destek

51

Tarımsal durumda bulunan üretimi destekleme maksadıyla üreticileri çok daha alternatif ürünlerle buluşturmayı sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi, Gazipaşa ilçesi içerisinde S.S Lapina Kadın Girişimi Üretim ile İşletme Kooperatifi’ne tam tamına 465 tane dut fidanı temin etti.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Başkan olarak görev yapmaya devam eden Muhittin Böcek’in yerelden kalkınma hamlelerinin kapsamında Antalya ilinde yer alan çiftçilere desteği aralıksız olarak sürüyor. Bugüne dek Gazipaşa ilçesinden Kaş ilçesine dek pek çok tarımsal projeyi hayata geçirmiş olan, geliştirmiş olduğu özel projeler ile Antalya ilinde adeta tarıma hayat vermiş olan Büyükşehir Belediyesinin Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı görevlileri, şimdi ise Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’yle yapmış olduğu özel bir işbirliği kapsamında elde etmiş olduğu dut fidanlarını Antalya’da yer alan üreticilere dağıtılmakta.

Antalya Büyükşehir Belediyesi en son ise Gazipaşa ilçesi içerisinde yer alan kadın girişimciler için destekte bulundu. İpek Böcekçiliğini geliştirmenin yanı sıra yaygınlaştırma ile birlikte ekonomiye katkı sağlayabilme maksadıyla Antalya Büyükşehir Belediyesinin Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı aracılığıyla S.S Lapina Kadın Girişimi Üretim ile İşletme Kooperatifi’ne tam tamına 465 tane dut fidanı dağıtılmış oldu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.