Lüleburgaz ilçesinde üçüncü su kuyusunun sondayı da bitirildi

33

Lüleburgaz Belediyesi’nin artmaya başlayan ihtiyaçlar kapsamında hayata geçirecek olduğu üç tane yeni su kuyusunda artık sona gelinmeye başlandı. Üç tane yeni su kuyusu arasından sonuncusunun sondajla alakalı çalışmaları da Lüleburgaz Belediyesinin Fen İşleri Müdürlüğü Şantiyesi içerisinde tamamlanmış oldu. Üçüncü olarak öne çıkan su kuyusunun saatteki rezervi de 120 ton şeklinde belirlenmiş durumdayken, 350 metrelik derinde bir sondaj çalışması gerçekleştirilmiş oldu.

Lüleburgaz Belediyesi’nin kent içerisinde artış göstermeye başlayan su ihtiyacı ile alakalı başlatmış olduğu 3 tane yeni su kuyusu sondaj çalışmalarında artık sona gelinmiş durumda. İlk iki tane su kuyusuyla alakalı sondaj çalışmalarını Kent Ormanı içerisinde gerçekleştirmiş oldu Su ile Kanalizasyon Müdürlüğüne bağlı ekipler, en son su kuyusunun sondajla alakalı işlemlerini de Fen İşleri Müdürlüğü Şantiyesine ait arazi üzerinde gerçekleştirmiş oldu.

Ekipler aracılığıyla tam tamına 350 metrelik bir sondaj çalışması gerçekleştirilmiş olan su kuyusunun saatteki rezervi de 120 ton şeklinde belirlenmiş durumdayken söz konusu bu rakam Kent Ormanı’nda yer alan su kuyuları üzerinde de 110 ton şeklinde gerçekleşmişti. Bütün bunlar ile beraber su kuyusu, analizle alakalı yapılacak işlemlerin sonrasında gelecek süreç içerisinde de içme suyunun şebekesine bağlanmış olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.