Esnaf Destek Paketine Nasıl Başvurulur?

22

Esnaf destek paketine başvuru yapabilmek için öncelikle esnaf destek paketi sağlayan bankalardan birisine gitmeniz ya da müşteri iletişim merkezinden iletişime geçmeniz gerekmektedir. Akabinde internet üzerinden başvuru yapacaksanız; kimlik bilgilerinizi girmeniz yeterlidir. İşlem sonucunda olumlu ya da olumsuz dönüş tarafınıza SMS ile yapılacaktır. Şayet başvurunuz olumlu sonuçlanmışsa, sizin ek olarak herhangi bir şey yapmanıza gerek kalmadan nakit paranız banka hesabınıza tahsis edilecektir. Banka şubesinden başvuru yapacaksanız; kimlik bilgilerinizi, esnaf ve sanatkarlar odası kaydınızı ve vergi levhanızı beraberinizde götürmeniz gerekmektedir. Bilgilerinizin teyit edilmesinin ardından, kredi notunuza göre tarafınıza belirli bir limitte nakit para ve kredi kartı tahsis edilecektir.

Esnaf Destek Paketi Başvuru Şartları

Esnaf destek paketi başvuru şartları; corona virüsünün ekonomik etkilerinin minimum seviyeye indirgenmesi için esnekleştirildi. Ekonomik olarak zor zamandan geçen, nakit akışı bozulan esnaflar; destek paketi başvurusu yapabilirler. Esnaf Destek Paketi, tüm esnaf ve sanatkarların Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında işletme kredisi alması için devreye girmiştir.

Esnaf Destek Paketi Sağlayan Bankalar

Akbank
Yapı Kredi Bankası
İş Bankası
Garanti Bankası
Ziraat Bankası
Halk Bankası
Vakıf Bank

Yukarıda yer alan bankaların tamamı, Halk Bankasının öncülüğünde Esnaf Destek Paketlerini duyurdular. Bütün bankalar, neredeyse aynı şartları kullanmaktadır. Esnafların çekebileceği kredi miktarı 25 bin TL olurken, maksimum vade ise 36 aydır. Buna ek olarak, ilk 6 ay ödemesiz olarak kullanılabilmektedir. Bunun yanı sıra esnaflara 25 bin TL limitli kredi kartı da tanımlanmaktadır. Tanımlanan kredi kartları; 12 ay taksit süresine sahiptir. İlk harcama sonrasında yapılacak ödeme ise, 3 ay sonradır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.