Esnaf Destek Paketi Nedir?

100

Esnaf Destek Paketi, bankaların esnafları korumak ve ekonomik istikrarı sağlayabilmek için sunulan bir destektir. Esnaflar, başvuru yaparak 25 Bin TL nakit para ve 25 Bin TL limitli kredi kartı alabilirler. Alınan krediler, ilk 6 ay ödeme şartsızdır. Yani krediyi aldıktan 6 ay sonra ödemeye başlanılmaktadır. Kredi kartlarında ise durum benzerdir. Zira ödeme asgari tutarı minimum seviyede ve 3 ay sonra ödeme seçeneği ile gelmektedir.

Ekonomik olarak zor günler geçiren esnafların nefes almalarını sağlayacak bu paket, 36 aya kadar vade seçeneklerine sahiptir. Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından açıklanan faiz destekli işletme kredisinden yalnızca esnaf ve sanatkarlar odasına kayıtlı olan esnaflar faydalanabilecek. Esnafların ve sanatkarların genel olarak faaliyet gösterdiği ulaştırma, perakende, yiyecek – konaklama ve imalat başta olmak üzere; % 4.5 faiz oranıyla 25 Bin Türk Lirası limit ile işletme kredisi kullandırılacak.

İşletme kredisinin yanı sıra; 3 ay ödemesiz ve 12 ay vadeli 25 Bin TL limitli esnaf kredi kart tahsis edilecek. Bu kredi kartı ile vadeli ve taksitli işlem, senet ve çek işlemleri gibi birçok bankacılık ve nakit işlemler yapılabilecek. Peki, tüm bunları sağlayan Esnaf destek paketine nasıl başvurulur?

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.