Bostanlı’da mahalle tiyatrosu kuracaklar

30

Bostanlı Mahallesinin Muhtarı aynı zaman içerisinde Bostanlıspor Kulübünün Fahri Başkanı olarak görev yapan Mehmet Türker, Projeyi anlatmış olan Bostanlıspor ile Karşıyaka Sanat Derneğinin Başkanı Avni Erboy’un kendisini de çok heyecanlandırmış olduğunu ifade etti..

Türker’in anlattıklarına bakılırsa söz konusu bu projede mahalle içerisinde ikamet etmekte bulunan vatandaşların yanı sıra engelli bir durumda ve otizmli her yaş grubunu da içerisine alacak özel bir mahalle tiyatrosu oluşturulacak. Tiyatro ile alakalı çalışmalar ise Gode Cengiz Spor Tesisleri içerisinde yapılıp tamamen hazır hale gelindiğinde de ilk olarak Bostanlı Mahalle halkının hemen sonrasında da Karşıyakalıların huzuruna çıkıp oyun sergilenmiş olacak.

Karşıyaka Sanat Derneği ile Bostanlıspor Kulübünün Başkanı olarak görev yapan Avni Erboy, bu hususla alakalı ş yapmış olduğu açıklama içerisinde projenin başlangıç aşamasında bu hususlarda uzman eğitimci ve aynı zamanda tiyatro ile drama hususlarında sayısız ödülleriyle beraber başarısı bulunan ve engellilerle iletişim kurma konusunda çok iyi olduğu bilinen Erdal Dinçer’in bulunacağını söyledi. Öte yandan Dinçer’e otizmli olan Moris Karmoda’nın yardımcı olacağını ifade etti..

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.